گربه چکمه پوش

اگر زورو یک گربه بود!


فایل صوتی برنامه

https://soundcloud.com/ekran-1/fl0sfkfnvjer

اکران این هفته اختصاص دارد به معرفی انیمیشن "گربه چکمه‌پوش" تازه‌ترین محصول کمپانی دریم‌وورکز که از روز جمعه 28 اکتبر (6 آبان 1390) نمایش عمومی خود را در سینماهای آمریکا آغاز کرد.

علاقمندان مجموعه فیلمهای انیمیشن "شرک"، بدون شک شخصیت گربه‌چکمه‌پوش را به یاد می‌آورند؛ شخصیتی که از قسمت دوم این مجموعه فیلمها، وارد داستان شد و درکنار شرک و دانکی قرار گرفت و تبدیل به یکی از شخصیتهای محبوب مجموعه شد، تا جایی که سرانجام کمپانی دریم‌وورکز تصمیم گرفت تا از این شخصیت استفاده کرده و فیلمی مستقل بر اساس داستان او بسازد. این فیلم با عنوان "گربه‌چکمه‌پوش" از روز جمعه نمایش خود را در سینماهای آمریکا آغاز کرده است و از اواسط ماه نوامبر در سینماهای کشورهای شرق آسیا و از پایان هفته اول دسامبر در سینماها اروپا نیز به نمایش درخواهد آمد.

"گربه چکمه‌پوش" ماجراهای این گربه عیار را پیش از روبرو شدن با شرک و دانکی در انیمیشن "شرک به تصویر می‌کشد. گربه چکمه‌پوش، شمشیرزن ماهری است که از شمشیرش برای دفاع از بیگناهان استفاده می‌کند. او در میخانه‌ای می‌شنود که دو خلافکار خطرناک به نامهای جک و جیل توانسته‌اند تا به قدرتی باستانی دست‌یابند، قدرتی که با آن می‌توانند دنیا را نابود کنند.گربه چکمه‌پوش تصمیم می‌گیرد تا به همراه دوستش، هامپتی دامپتی، در برابر جک و جیل بایستد. هامپتی دامپتی گربه چکمه‌پوش را با کیتی خوش‌دست، یک گربه ماده که مهارت زیادی در دزدی دارد آشنا می‌کند و گربه چکمه‌پوش به همراه دو همسفرش راهی سفر پرخطر خود می‌شود.

کمپانی دریم‌وورکز در این تازه‌ترین تولیدش، "گربه چکمه‌پوش"، سعی کرده است تا تمامی عناصر جذاب را برای ساخت یک انیمیشن موفق به کار بگیرد. فیلم قرار است تا به شیوه سه بعدی در سینماها به نمایش درآید و تماشاگران می توانند فیلم را بر روی پرده‌های عریض آی‌مکس نیز تماشا کنند.

ساخت این فیلم از سال 2004 و پس از نمایش قسمت دوم انیمیشن "شرک" در دستور کار کمپانی دریم‌وورکز قرار گرفت. این کمپانی فیلمسازی ابتدا قصد داشت تا فیلم را تنها برای نمایش در شبکه ویدئویی تولید کند، اما در سال 2006 تصمیم گرفته شد تا فیلم را برای نمایش در سینماها ساخته شود. سرانجام در سال 2010 بعد از نمایش عمومی آخرین قسمت از مجموعه فیلمهای "شرک"، تولید فیلم "گربه چکمه‌پوش"  به کارگردانی کریس میلر آغاز شد. برای همین در پایان آخرین قسمت فیلم "شرک" نشانه‌هایی برای آماده سازی تماشاگران برای این فیلم گنجانده شد و کتاب "شرک" بعد از بسته شدن، در کتابخانه در کنار کتاب "گربه چکمه‌پوش" قرار گرفت.

فیلم توسط کریس میلر کارگردانی شده است. میلر در مجموعه فیلمهای "شرک" یکی از صداپیشگان بود و به جای شخصیتهایی چون آینه جادویی و پدر ژپتو حرف می زد. او سپس "شرک: قسمت سوم" را کارگردانی کرد و "گربه چکمه‌پوش" دومین انیمیشن بلند او در مقام کارگردان است. او که از نخستین روزهای شکل‌گیری این شخصیت با آن آشنایی داشته است، در ارتباط با چگونگی پیوستنش به این پروژه در مقام کارگردان می‌گوید: "چیزی که من را خیلی به ساخت این فیلم علاقمند می کرد این بود که مشتاق بودم بدانم این شخصیت با این گذشته جذاب کیه؟ همیشه دوست داشتم بدانم داستانش چیه؟ این چکمه‌ها را از کجا به دست آورده؟ این لهجه غلیظ اسپانیایی از کجا آمده؟ خودش از کجا آمده؟ با این سوالها شروع شد و این شخصیت امکانات نامحدودی برای پرداخت و داستان‌سازی در اختیارمان می گذاشت. برای همین من از همان اول علاقمند بودم تا این فیلم را کارگردانی کنم. بیشتر هم به خاطر این شخصیت بود. می دانستم روند ساختن فیلم درباره این شخصیت خیلی هیجان‌انگیز و مفرح خواهد بود."

شخصیت "گربه چکمه‌پوش" در اصل ریشه در افسانه‌های فرانسوی دارد. در این فیلم، او شخصیتی است که تماشاگران را بسیار به یاد زورو، قهرمان معروف می اندازد. نشانه‌هایی چون نوع پوشش، استفاده از شمشیر، لهجه غلیظ اسپانیایی و حتی نشانه حرف "پی" که گربه چکمه‌پوش همچون حرف "زد" معروف زورو با شمشیر بر در و دیوار حک می کند، همه و همه باعث می شوند تا تماشاگران یاد زورو بیافتند. اما جدا از همه اینها، شاید مهمترین دلیل برای یادآوری زورو، شنیدن صدای آنتونیو باندراس، بازیگر معروف اسپانیایی و بازیگر نقش قهرمان معروف در مجموعه فیلمهای "زورو" به جای این شخصیت کارتونی است. باندراس خود درباره این شباهتها می‌گوید:" 4.59 فکر می کنم نقطه آغاز از فیلم «شرک» گرفته شده است. با استفاده از آن ساختار قصه‌های افسانه‌ای که همه ما با آنها بزرگ شده‌ایم و روایت آنها با نگاهی متفاوت. حالا این شخصیت کمی با شخصیتهایی مانند زورو و یا دسپرادو نیز آمیخته شده است. و حتی صادقانه باید گفت کمی از شخصیت خود ما به عنوان صداپیشه‌گان نیز در این شخصیت هست. و این به ما اجازه می دهد تا کمی هم به خودمان بخندیم، که خیلی هم مفید است. در عین حال تماشاگران با یک داستان خاص و منحصربفرد روبرو هستند که همه جنبه‌های مهم را در خودش دارد؛ هم حماسی‌است، هم رمانتیک است و هم کمدی است که این خیلی مهم است."
کریس میلر، کارگردان فیلم در تائید گفته‌های باندراس می افزاید که او نیز گاه نمی‌توانست بین باندراس با شخصیت اصلی فیلم تمایز قائل شود!

در این فیلم آنتونیو باندراس برای پنجمین‌بار با سلما هایک همبازی شده است. این‌دو پیشتر در فیلمهایی چون "دسپرادو"، "بچه‌های جاسوس" و "روزی روزگاری در مکزیک" نیز در کنار یکدیگر قرار گرفته بودند. سلما هایک که برای نخستین بار در یک فیلم انیمیشن به جای یک شخصیت کارتونی سخن گفته است، در ارتباط با این همکاری مشترک با باندراس می‌گوید: "آنتونیو باندراس در این نقش خیلی عالی است. او زاده شده تا نقش این گربه را بازی کند. ما سالهای زیادی است که با هم کار می کنیم و فیلمهای زیادی با هم کار کردیم و همیشه کار کردن با او لذت‌بخش است. من خیلی خوب می شناسمش. وقتی که صداها را ضبط می کردیم، با اینکه او در اتاق نبود اما من همچنان می توانستم صدایش را بشنوم، مثل اینکه یک روح داشت دیالوگها را در اتاق می گفت."

از دیگر بازیگران شناخته شده‌ای که در این انیمیشن حرف زده‌اند می‌توان به بیلی باب تورنتون اشاره کرد که به همراه ایمی سداریس به جای دو شخصیت خلافکار فیلم یعنی جک و جیل حرف زده‌اند. تورنتون در ارتباط با این فیلم می گوید: "فکر می کنم خیلی فیلم مفرحی شده که البته هر فیلمی چون این باید اینگونه باشد. این جذابیت فیلم از این است که شخصیتهایش خیلی خوب طراحی شده‌اند. جذابیت فقط از جوک خنده‌دار تعریف کردن بوجود نمی‌آید. باید به شکل طبیعی در درون شخصیتها باشد. همچنین ساخت خود این انیمیشن و مثلا حرکت شخصیتها خیلی جالب و درست مثل یک موجود زنده است."

منتقدان در برخورد با فیلم، ضمن مقایسه آن با مجموعه انیمیشنهای "شرک" اذعان می دارند که فیلم توانسته است هویت مستقل خود را یافته و با اتکا به شخصیتهای جذابش، مخاطب را جذب کند. هالیوود ریپورتر "گربه چکمه‌پوش" را گامی رو به جلو در پرونده فیلمسازی کریس میلر دانسته و آن را بسیار بهتر ساخته قبلی‌اش یعنی "شرک قسمت سوم" ارزیابی کرده است.

"گربه چکمه‌پوش" با زمان 90 دقیقه محصول کمپانی دریم‌وورکز آمریکا است.

مشخصات فیلم

گربه چکمه‌پوش

Puss in Boots

گروه نویسندگان: چارلز پرالت (طراح شخصیتها)، تام ویلر (فیلمنامه) با همکاری برایان لینچ، دیوید اشتینبرگ و جون زک

Charles Perrault, Brian Lynch, David H.Steinberg, Tom Wheeler, Jon Zack

کارگردان: کریس میلر

Chris Miller

صداپیشه‌گان: آنتونیو باندراس (گربه چکمه‌پوش)، سلما هایک (کیتی خوش‌دست)، زک گالیفیاناکیس (هامپتی دامپتی)، بیلی باب تورنتون (جک)، ایمی سداریس (جیل)

Antonio Banderas, Salma Hayek, Zack Galifianakis, Billy Bob Thornton, Amy Sedaris

محصول سال 2011 کمپانی دریم‌وورکز، آمریکا

 

وب‌سایت فیلم

پیش‌پرده فیلم

#p/c/044EEC7027E5A28E/0/ITGsYp3kY-g>http://www.youtube.com/user/DreamworksAnimation#p/c/044EEC7027E5A28E/0/ITGsYp3kY-g

/ 6 نظر / 72 بازدید
برده ولی آزاد

تقدیم شما از هرآنچه خوبیست[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] امید که فردایی نو بسازید از گذشته ای که گذشته است [گل]

برده ولی آزاد

تقدیم شما از هرآنچه خوبیست[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] بر حقیقت تلخ بخندید تا برای خنده مجبور به شنیدن دروغ شیرین نشوید. [گل]

برده ولی آزاد

تقدیم شما از هرآنچه خوبیست[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] بهترین مرکب برای راندن هوس ، واژه "عشق" است [گل] اینجا مردم همیشه از مردم صحبت می کنند ولی هیچ کس مردم نیست.

نگین

سلام بلاگتون رو دیدم مطالب خوبی داشت ازش استفاده کردم اگه دوست داشتید از وب سایت ما هم دیدن کنید مطالبش راجع ساختمان هوشمند هستش مثل بیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند دسترسي و كنترل از راه دور خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و .. اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید ممنون که به من سر میزنید http://mehestan.org

بهترین کسب درآمد اینترنتی

سلام خداییش وبلاگ خوبی داری اگه می خوای از بازدید های وبلاگت درامد مستقیم بگیری می تونی تو سایت زیر عضو بشی و بعد از اینکه پولت به 1000 تومن رسید تو کمتر از 12 ساعت بگیریش فقط کافیه کد کسب درامد رو ازش بگیری و تو وبلاگت بزاری من خودم عضوشم سایتش عالیه. http://parspa.s2a.ir

لینا

سلام وبلاگتون رو دیدم مطالبش قشنگ بود ازش استفاده کردم لطفا سایت مارو هم نگاه کنید http://mehestan.org/page.php?29 مطالبش راجع ساختمان هوشمنده مثل آبیاری گیاهان و تغذیه حیوانات خانه هوشمند سیستم های صوتی و تصویری خانه هوشمند سیستم‌های حفاظتی وامنیتی خانه هوشمند کنترل روشنایی خانه هوشمند و غیره . اگه از مطالب وب سایت ما خوشتون اومد لطفا مارو لینک کنید